Biologinė įvairovė (arba biodivirsitetas) yra gyvybės įvairovė, kuri apima visų gyvybės formų, įskaitant organizmus, rūšis, genetinį variantiškumą ir ekosistemų įvairovę. Ji apibūdina įvairių gyvųjų organizmų, jų genų ir jų gyvenimo aplinkų, tokių kaip ekosistemų ir ekosisteminių procesų, spektrą ir sudėtį.
Biologinė įvairovė yra esminis ir nepakeičiamas gamtos turtas, kuris suteikia mums daugybę paslaugų ir naudų. Ji užtikrina ekosistemų stabilumą, aprūpinimą maistu, vandeniu, grynu oru, žaliavomis ir vaistais. Biologinė įvairovė taip pat prisideda prie ekosistemų tvarumo, lėtina klimato kaitą ir padeda prisitaikyti prie jos poveikio.
Biologinė įvairovė yra įvairi ir susideda iš tris pagrindinių komponentų:
Rūšių įvairovė: Tai apima visų skirtingų rūšių, kurios egzistuoja žemėje, įvairovę. Kiekviena rūšis turi unikalų vaidmenį ekosistemoje ir prisideda prie visumos stabilumo.
Genetinis variantiškumas: Tai apima genetinę įvairovę, esančią tam pačiam organizmui arba tarp skirtingų individų tos pačios rūšies. Genetinis variantiškumas yra svarbus evoliucijos procesui ir suteikia organizmams galimybę prisitaikyti prie aplinkos pokyčių.
Ekosistemų įvairovė: Tai apima įvairių ekosistemų, tokių kaip miškai, pievos, vandens telkiniai ir koralinės rifai, įvairovę. Skirtingos ekosistemos turi skirtingus organizmų tinklus, medžiagų apykaitos procesus ir svarbias ekologines funkcijas.
Biologinės įvairovės išsaugojimas ir valdymas yra svarbūs siekiant užtikrinti tvarų gamtos išteklių naudojimą ir išsaugoti planetos ekosistemas ilgalaikiam žmonių gerovei ir biologiniam turtui.
Biologinės įvairovės strategijos: Įgyvendinant biologinės įvairovės strategijas, siekiama išsaugoti ir atkurti ekosistemas bei rūšis. Tai apima veiksmus, skirtus biologinės įvairovės stebėjimui, gyvybingų gyvūnų ir augalų populiacijų išsaugojimui, taip pat jų buveinių atkūrimui ir didinimui.
Jeigu neradote atsakymo tarp dažniausiai užduodamų klausimų, jūs visada galite susisiekti su mumis. Atsakysime į Jūsų klausimą kaip galima greičiau!